امروز در تاریخ چه گذشت؟
امروز جمعه (تعطیل)
ششم آذر نود و چهار
بیست و هفتم نوامبر دو هزار و پانزده
شماره در حال نمایش:
خراسان
دوشنبه 1391/08/29
شماره انتشار 18272
امروز جمعه 1394/09/06
 
حرف‌مردم
خراسان - مورخ دوشنبه 1391/08/29 شماره انتشار 18272

خراسان خدا قوت اول هر هفته يک کالاي مشخص را براي نخريدن اعلام کنيد تا عده اي با وجدان همکاري کنند و قيمتش واقعي شود مگر خودمان بسيج شويم مسئولان که...

دوستي که فرمودند «آيا اگر جنس گران شده را نخريم ارزان مي شود؟» حرف ما اين است که نمي گوييم نخريد بلکه به حد نيازتان باشد، نه چند برابر مصرفتان!

بايد چند نفر از اين محتکران و زالوصفتان را دستگير و اعدام کنند تا بقيه سر جاي خود بنشينند وگرنه با اين جريمه هاي کم که از آن ها مي گيرند کار درست که نمي شود هيچ بدتر هم مي شود. مسئولان هم بدانند مردم از آن ها حمايت مي کنند.

با گراني مي شود مقابله کرد به شرطي که مردم به اندازه نيازشان خريد کنند نه بيشتر.

سلام سرمقاله شنبه خيلي خوب بود من و خيلي از مردم با پيشنهاد خريد نکردن يا کم خريد کردن براي به زانودرآوردن گران فروشان موافقيم چون بهترين و عملي ترين راه است من خودم دقيقا همين کار را انجام مي دهم.

در مملکت ما همه چيز با هم گران مي شود يک قلم نيست که دست نگه داريم .

بله خدايي هست! بخشي از دواي مبارزه با گراني دست خود مردم است به شرطي که يک يا علي مردانه بگوييم و نخريم و اگر من و تو «ما» شويم نيازي به انبارکردن ۴ حلب روغن در منزل نيست.

نمي دانم چرا برخي از مردم با اين که چيزي گران مي شود براي خريد آن هجوم مي برند؟ خوب حالا، نان، ماست، شير، بنزين، گوشت، حبوبات، مصالح ساختماني، لباس، کفش و... نخريد.

از مسئولان بپرسيد مسکن مهر کمک به قشر ضعيف جامعه است که ۲۱ ميليون تومان نقد براي آپارتمان ۷۰ متري مي گيرند!

آيا احتکار فقط انبار کردن جنس، خودرو، ارز و غيره است؟ چرا با افراد سودجو که زمين مي خرند و حاضر به ساخت هم نيستند و به دنبال سودجويي هر هفته قيمت جديد به خريداران مي دهند برخوردي نمي شود؟ اگر قانون مبني بر ساخت زمين تا ۶ ماه بعد از انتقال سند باشد دست مالکان و دلالان از اين بازار آشفته کوتاه خواهد شد.

معني عدالت را با محکوميت ۵۰ هزار تومان فهميديم! آفرين بر اين حکم!! رئيس جمهور عجب سعه صدري دارد. مرحبا.

آقاي رويانيان! هر کاري مي خواهيد با قيمت و مقدار حامل هاي انرژي از قبيل گاز و بنزين بکنيد. ما مي سوزيم و مي سازيم!

آقاي رئيس جمهور و دوستان!! فقر زماني از بين مي رود که ديگر هيچ صندوق صدقاتي را در خيابان ها و مغازه ها نبينيم.

سرمقاله تان بسيار جالب و درست و حرف دل مردم بود اما انگار گوش شنوايي نيست! و نکته جالب اين که فروشندگان شگردهاي جالب ديگري هم دارند محصولات خشکبار امسال و سال قبل را مخلوط مي کنند و به قيمت امسال مي فروشند منتظر ايده  هاي جديدتر اين از خدا بي خبران هستيم.

واقعا اين انصاف است! ما آرايشگران با گراني روز به روز اجناس چه کنيم؟ چه کسي جواب گوي ماست؟ جنسي را که ۳ روز پيش ۲۰ هزار تومان بود حالا به قيمت ۴۷ هزار تومان مي دهند تازه اگر وجدان داشته باشند و اصلش را بدهند و نگويند داريم ولي نمي دهيم چون گران تر مي شود!

چرا وقتي يک کارگر جديد در کارخانه مشغول مي شود کارگران آن کارخانه از او مي خواهند که آرام کار کند و مانند خودشان وقت کشي کند.

چطور کاميون ها را مجبور مي کنند از کمربندي تردد کنند اما بالگرد داراي نقص از روي مناطق مسکوني پرواز مي کند؟ اگر به جاي اين که در زمين هاي زراعي سقوط کرد روي سر ما که ساکن کوي امير هستيم مي افتاد مي دانيد چه فاجعه اي رقم مي خورد؟ پس بهتر است مسير پروازها از روي مناطق مسکوني نباشد.

آقاي رئيس جمهور ما نمي خواهيم پول در جيب مردم بگذاري همين قدر که گذاشتي براي هفت پشت مان کافي است!

اين که ايران ابرقدرت منطقه است، همه مي دانند و پيشرفت هاي چشم گيري در عرصه ساخت انواع تجهيزات نظامي از قبيل موشک، تانک، بالگرد و... داشته است. ولي بهتر است نام شخصيت هاي اسلامي و ائمه معصوم(ع) را روي اين موشک ها نگذارند. به عنوان مثال «يا زهراي ۳» بازتاب خوبي در جامعه بين الملل ندارد. کار موشک تخريب کردن و انهدام است هر چند که براي دفاع از کشور باشد.

مذاکره با آمريکا هم شده حربه تبليغات انتخاباتي آقاي رئيس جمهور!!! فکر نان باشيد که خربزه آب است.

بايد آفرين گفت که خراسان درباره فشارهاي اقتصادي به مردم نوشت ولي چيزي که ننوشت اسامي مسببان اين فشارهاي اقتصادي است که احتمالا ناشي از ترس بوده است!

از نظام کوپني ۵۰۰ ميلياردر زمان جنگ تحميلي به وجود آمد چرا بعضي آقايان توجه ندارند، آيا کشورمان ميلياردر کم دارد؟

مگر عامل تورم و گراني و... دولت است که او را استيضاح کنند؟ عاملان، دلالان عالي مقامي هستند که دولت جرات اسم بردن حتي يک عضو مافياي آن ها را هم ندارد ؟

با سپاس از احساس مسئوليت خراسان، ولي واقعا شما نمي دانيد مقصر اصلي مشکلات اقتصاد کشور چه مرجع يا چه سازمان هايي است که مستقيم اسب تازي آن ها را نشانه بگيريد؟

سريال کلاه پهلوي در بعضي موارد روابط ناپسند فيلم هاي کانال هاي ماهواره اي ازجمله فارسي وان را تداعي مي کند. هدف کارگردان اين سريال را از پررنگ نشان دادن رابطه «کريم» و مادام «بلانش» درک نکردم.

اگر با اختلاس ۱۲۳ ميلياردي بانک صادرات برخورد جدي مي شد شاهد اختلاس ۳ هزار ميلياردي نبوديم اگر در مسئله کهريزک هم به موقع و دقيق برخورد مي شد اين چنين آبروريزي نمي شد.

آفرين به نويسنده سرمقاله شنبه که حرف دل ما کارگران، کارمندان و قشر ضعيف را به اين زيبايي بيان کرد. خدا قوت!

چرا در فيلم هاي ايراني هميشه ناهنجاري هاي جامعه به نمايش گذاشته مي شود که ضمن بدآموزي براي جوانان، نااميدي را به همراه مي آورد؟ چرا برخورد و روابط خوب خانواده هاي اصيل ايراني به نمايش گذاشته نمي شود مانند دينداري، ساده زيستي، احترام متقابل والدين و فرزندان، رعايت قانون؟ لطفا مسئولان صدا و سيما توجه کنند.

خراسان عزيز! سرمقاله خيلي زيبا بود ولي بايد پرسيد کدام موادغذايي را نخريم لبنيات، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن، گوشت قرمز!

چند روز قبل در مشهد بالگرد سقوط کرد و ۱۰ نفر کشته شدند آب از آب تکان نخورد نه کسي عذرخواهي کرد و نه کسي تسليت گفت!

واقعا آن قاضي که حکم مداح توهين کننده به رئيس جمهور را صادر کرد خودش از حکمش خنده اش نگرفت؟ ۵۰ هزار تومان!

اعلام کردند وام ازدواج يک ضامن لازم دارد ولي متاسفانه هنوز بانک ها ۲ ضامن مي خواهند.

خطاب به دوستاني که مي گويند آقاي احمدي نژاد از ساير روساي جمهور سال هاي گذشته بهتر است، هرچند درست باشد اما دست از مقايسه برداريم شرايط عوض شده مردم در لحظه حال زندگي مي کنند و بايد قبول کنيد که دولت در زمينه اقتصادي به شدت ضعيف ظاهر شده و تا وقتي مردم در تامين حداقل مايحتاج زندگي مشکل دارند ضعف بزرگي براي دولت است.

همه مي دانند سعيد مرتضوي متهم رديف اول پرونده کهريزک است اما هم چنان آزاد است و توسط رئيس جمهور به پست هاي حساس گمارده مي شود که اولا يک دهن کجي به مردم است و ثانيا صداقت قوه قضاييه را زير سوال مي برد.

قيمت نان را افزايش دادند که کيفيت اش بيشتر شود اما از يک عدد نان ۲۵۰ توماني نصفش به کيسه نمکي مي رود. چرا کسي نظارتي ندارد؟

اشک تمساح به سبک مدير عامل ايران خودرو: مسدود شدن حساب هاي بانکي منطقي نيست، موجب ايجاد مشکل در توليد در سال حمايت از توليد ملي خواهد شد !! شما نگران سال حمايت از توليد نيستيد.

واقعا خسته نباشيد سرمقاله تان عالي بود ادامه دهيد ولي مردم در خريد اجناس هرچقدر هم گران تر شود کوتاه نمي آيند و خريد مي کنند ولي درباره خودرو در صفحه ۱۵ نوشته ايد وقتي دولت از پس ۲ شرکت خودروساز و نمايندگي هاي فروش آن ها برنمي آيد و در مقابل گران فروشي آن ها سکوت مي کند آيا مي تواند اين همه محتکر را کنترل کند؟ برخي از مردم در خريد مسابقه مي دهند تا عقب نمانند.

قيمت همه اجناس چندين برابر شده است اما حقوق کارگران و کارمندان و بازنشستگان هيچ افزايشي نداشته، آيا انتظار افزايش تعداد فرزندان و ازدواج به موقع جوانان با اين شرايط معقول است!؟ شرايط اقتصادي با سياست هاي امروز هيچ هم خواني ندارد.

نمي دانم اشکال از نقشه کشي اشتباه است يا معماران و مهندسان ناظر، آخر چرا ما آپارتمان يا برج مي سازيم بعد به فکر سوراخ کاري براي نصب لوله ها مي افتيم. آيا همين دستگاه هاي قوي مته بادي، قلم ، تيشه و دريل از استحکام بنا کم نمي کند؟ چگونه توقع داريم اين بنا در برابر زلزله مقاومت کند!

جناب بهمني فرمودند افرادي را که در برابر کاهش ارز به زير ۳ هزار تومان مقاومت کنند به مراجع امنيتي معرفي مي کنيم برادر من ! اول شما همان کساني که دلار را از ۱۲۲۶ تومان به بالاي ۲۵۰۰ تومان رساندند معرفي بفرماييد باقي مانده را خود مردم معرفي خواهند کرد!

اگر به جاي يک مداح يک شهروند معمولي به رئيس جمهور توهين مي کرد دادگاه همين حکم را مي داد!!!

«رياضت اقتصادي خاموش» حقوق ما از اين ماه کم شد. ولي صدايش هيچ جا در نمي آيد!

دوستي که با حمله به توکلي ومطهري و در دفاع از احمدي نژاد گفته«علت گراني ها تحريم است» يادش رفته همه عقلا مي گفتند براي مقابله با تحريم ها بايد آماده باشيم. رئيس جمهور مي گفت اين ها ورق پاره اي بيش نيست!؟

سوال از رئيس جمهور بايد زودتر انجام مي شد نه الان که چند ماه بيشتر به پايان دوره  اش باقي نمانده و مشکلات مملکت بيداد مي کند.

ابتداي صفحه ابتداي صفحه