آخرین اخبار پر بیننده‌ترین اخبار حرف مردم
همه اخبار اخبار برگزیده
  X  
تاریخ خبر : دوشنبه 1391.08.22 - 12:09
ترين ها/ بدترين حوادث ريلي دنيا


يوکوهاما: در سال 1963 و به دليلي نامعلوم يک قطار باري با دو قطار مسافربري برخورد کرد. اين حادثه در يوکوهاما و نزديک به توکيو اتفاق افتاد و باعث کشته شدن 161 نفر شد. دليل اين حادثه هيچگاه مشخص نشد در حالي که عده اي کار سوزنبانان را اشتباه مي دانند.

بي توجهي به قوانين: حادثه لندن که در اسل 1988 رخ داد را مي توان يک بي توجهي ساده به علائم و مقررات دانست که باعث کشته و زخمي شدن افراد زيادي شد. در اين حادثه سه قطار مسافربري با يکديگر برخورد کردند که دليل اصلي آن بي توجهي راننده يکي از قطارها به چراغ قرمز بود. در اين حادثه 35 نفر جانشان را از دست دادند و نزديم به 500 نفر نيز زخمي و مجروح شدند.

برخورد با ساختمان: در سال 1994 يک قطار باري در حال عبور از منطقه "ساجول" در مجارستان بود که ناگهان يکي از واگن هايش از ريل خارج شد. اين باعث شد تا برخي ديگر از قسمت هاي قطار نيز از ريل خارج شوند و به ساختمان هاي اطراف ريل برخورد کردند. در اين حادثه نزديک به 29 نفر جانشان را از دست دادند و همچنين 60 مسافر ديگر نيز زخمي شدند.

سانحه در هواي مه آلود: اين حادثه در مصر و در نزديکي قاهره رخ داد و يکي از بدترين سوانح تاريخ اين کشور شناخته مي شود. يک قطار مسافربري در حال نزديک شدن به قاهره بود که به خاطر بدي هوا و مه غليظ از حرکت امتناع کرد. اين باعث شد تا قطار ديگري از پشت به آن برخورد کند و بيش از 100 نفر جان خودشان را از دست دادند. اين حادثه در سال 1995 اتفاق افتاد و دادگاه قاهره رسيدگي درستي به آن نکرد.

سانحه با سرعت بالا : آلمان از جمله کشورهايي است که براي اولين بار از فطارهاي تندرو استفاده کرد. اين باعث شد تا اولين سوانح اين قطارها نيز در اين کشور رخ دهد. در سال 1998 يکي از اين قطارها از ريل خود خارج شد و از بالاي يک که ارتفاع زيادي نداشت به پايين پرتاب شد. اين باعث شد تا بيش از 100 نفر جانشان را از دست بدهند و افرادي بسيار زيادي نيز مصدوم شدند. اين حادثه باعث شد تا نزديک به 100 قطار تندرو از رده خارج شوند و مورد بازبيني قرار بگيرند.

سانحه رمز آلود کره شمالي : يکي ديگر از سوانح ريلي رمز آلود در سال 2004 و در کره شمالي رقم خورد. در اين سانحه دو قطار که گفته شد سوخت هاي فسيلي حمل مي کردند با يکديگر برخورد کردند و در نزديکي يکي از روستاهاي اين شهر منفجر شدند. اين حادثه بيش از 3000 تلفات داشت ولي دولت کره همه آن ها را رد کرد. آن ها اعلام کردن که تنها 100 نفر کشته و 1000 نفر زخمي شده اند. البته بسياري از کارشناسان بر اين اعتقاد هستند که اين دو قطار سوخت هاي اتمي جابه جا مي کرده اند.

خروج از ريل از نوع ِژاپني : اين حادثه در سال 2005 رخ داد و اين بار نيز سرعت بالا باعث شد تا يک قطار ژاپني از خط خارج شود. در اين حادثه يک قطار مسافربري از خط خود خارج شد و پس از برخورد با ساختمان هاي اطراف ريل ايستاد. در اين حادثه 73 نفر جانشان را از دست دادند و بيش از 450 نفر نيز زخمي شدند. دليل اصلي حادثه سرعت بالاي اين قطار اعلام شد.

حادثه نيشابور : روز ۲۹ بهمن سال ۱۳۸۲ در نزديکي ايستگاه خيام در ۱۷ کيلومتري نيشابور رخ داد که در آن ۲۹۵ نفر کشته و ۴۶۰ نفر زخمي شدند. اکثر کشته شدگان از نيروهاي امدادي و انتظامي و نيز مردمي بودند که براي کمک به اسيب ديدگان آمده بودند. بعد از تصادف دو قطار و بعد از گذشت چند ساعت به طور ناگهاني چند واگن منفجر شدند که باعث کشته شدن افراد بسيار زيادي شد.

نظر شما
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: