آخرین اخبار پر بیننده‌ترین اخبار حرف مردم
همه اخبار اخبار برگزیده
  X  
تاریخ خبر : جمعه 1392.11.25 - 17:24
واکنش کاربران شبکه‌هاي اجتماعي به گروگانگيري مرزبانان ايراني/ تشکيل کمپين مجازي

کاربران ايراني رسانه هاي اجتماعي اعتراض خود را نسبت به گروگانگيري مرزبانان ايراني که چند روز پيش در دام عمليات تروريستي گروهک جيش العدل قرار گرفته اند با گذاشتن نظرات بسيار در شبکه هاي اجتماعي اعلام کردند.

مهر/ کاربران ايراني رسانه هاي اجتماعي اعتراض خود را نسبت به گروگانگيري مرزبانان ايراني که چند روز پيش در دام عمليات تروريستي گروهک جيش العدل قرار گرفته اند با گذاشتن نظرات بسيار در شبکه هاي اجتماعي اعلام کردند.
پنچ مرزبان ايراني 20 بهمن ماه در عمليات تروريستي گروهک «جيش العدل» در منطقه جکيگور استان سيستان و بلوچستان گروگان گرفته شدند که در اين راستا کاربران ايراني و فارسي زبان شبکه هاي اجتماعي با قراردادن اعتراض خود در اين رسانه هاي اجتماعي و نيز تشکيل کمپين مجازي با عنوان آزادي سربازان ايراني به اين اقدام ناجوانمردانه و تروريستي واکنش نشان دادند.

براساس بررسي هاي به عمل آمده از سوي موتور جستجوي وب پايشگر، کاربران شبکه اجتماعي توئيتر و گوگل پلاس در واکنش به اسارت مرزبانان ايراني تصميم بر جهاني کردن اين اقدام تروريستي گرفتند؛ از اين رو در کمتر از 18 ساعت بالغ بر 15 هزار مطلب در رابطه با اين موضوع و با هشتگ FreeIranianSoldiers در توئيتر منتشر شد.

در اعتراض کاربران ايراني و فارسي زبان توئيتر نسبت به گروگانگيري سربازان ايراني، هشتگ جيش العدل 5 هزار بار، ما با هميم 922 بار، سرباز 4150 بار، وطن 800 بار، آزادي 333 بار، پاکستان 200 بار، اميد 140، خونه 130، اعتراض 125، سفارت 120 و مرز 108 بار تکرار شده و با هدف تاثير بر افکار عمومي دنيا بيشترين به اشتراک گذاري را شامل شده است.

در همين حال کمپين FreeIranianSoldiers يکهزار و 124 بار به اشتراک گذاشته شده است و هشتگ هاي سرباز با فراواني 532 بار، پنج با 208 بار، ايراني با 245 بار، جيش العدل با 505 بار، آزادي با 195 و اسير با 275 و تروريست با 105 بار تکرار مهمترين و تاثيرگذارترين هشتگ هاي اين رسانه اجتماعي در کمتر از 2 روز گذشته بودند.

کاربران ايراني شبکه هاي اجتماعي اميدوارند که با تشکيل کمپين اعتراضي در مورد اقدام گروگان‌گيري سربازان ايراني، دولت و نهادهاي بين‌المللي براي آزادي آنها اقدام کنند.

واکنش کاربران شبکه هاي اجتماعي نسبت به اتفاقات سياسي اجتماعي کشورمان در فضاي مجازي پيش از اين نيز با راه اندازي کمپين "جين" عليه نتانياهو و نيز محتواي توليد شده در حمايت از توافقات ژنو چشمگير بود.

کاربردهاي مثبت شبکه‌هاي اجتماعي براي به اشتراک گذاري پيام هاي انساني و تاثير آن بر افکار عمومي در حدي است که مرکز ملي فضاي مجازي کشور نسبت به ساماندهي شبکه هاي اجتماعي بومي و حمايت از آنها اقدام کرده است.

نظر شما
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: