آخرین اخبار پر بیننده‌ترین اخبار حرف مردم
همه اخبار اخبار برگزیده
  X  
تاریخ خبر : دوشنبه 1391.08.29 - 08:31
در نشست جنجالي احمدي نژاد و نمايندگان چه گذشت؟ ./احمدي نزاد :سنگ تحريم را به گونه اي از چاه خارج ميکنيم که چاه اب بيشتري هم بدهد

رئيس‌جمهور در نشستي صميمانه با نمايندگان مجلس به اقدامات و برنامه‌هاي ويژه دولت براي حل مشکلات اشاره و عنوان کرد: به‌زودي برنامه‌هاي خوبي که نتايج آن موجب خوشحالي ملت بزرگ ايران مي‌شود را اعلام مي‌کنيم.

/شفاف
يک‌شنبه شب جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رئيس‌جمهوري اسلامي ايران طي نشستي سه ساعته به بحث ‌و تبادل نظر درباره مسائل اقتصادي و سياسي پرداختند.

اين نشست با حضور بيش از صد تن از نمايندگان مجلس، وزراي اقتصاد، نفت، صنعت و تجارت، رئيس کل بانک مرکزي و معاون پارلماني رييس جمهور در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.

33 نفر از نمايندگان براي سخنراني ثبت‌نام کردند که از اين تعداد با انجام قرعه‌کشي، آيت‌الله محمدرضا آشتياني نماينده قم، آيت‌الله علي اکبر ناصري نماينده بابل، کريمي قدوسي نماينده مشهد و سيد مهدي هاشمي نماينده تهران سخنراني کردند.

آيت‌الله آشتياني نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست عنوان کرد: عنصر اخلاص رمز جاودانگي واقعه عاشورا بود و رمز ماندگاري کارهاي ما نيز عنصر اخلاق است؛ در قرآن هم بيان شده دو چيز ما به اوج مي‌برد که يکي اخلاص و ديگري عدم ذلت‌پذيري در جريان اطاعت از امام مسلمين است.

وي لزوم مقابله با دشمنان را حفظ وحدت ميان قوا عنوان کرد و افزود: امروز همه ما نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رئيس جمهوري بايد در مقابل دشمنان بايستيم.* مواضع احمدي‌نژاد در مقابل دشمنان تحسين برانگيز است

آيت‌الله ناصري نماينده مردم بابل نيز با اشاره به لزوم مقابله با دسيسه‌هاي دشمنان گفت: همواره بايد در مقابل شرارت‌ها و دسيسه‌هاي دشمنان ايستادگي داشته باشيم و وظيفه همه ما مقاومت است چراکه دشمن در دو جبهه فرهنگي و اقتصادي فتنه کرده است.

وي ادامه داد: همدلي، همفکري، تدبير، استقامت و يد واحد بودن، از وظايف مهم ما در اين شرايط است و در اين خصوص بايد گفت که زحمات رئيس جمهور و دولت ايشان ستودني است.

ناصري با اشاره به سفرش به کشور برزيل براي انجام تبليغ، خاطرنشان کرد: اسقف کليسا در ديداري که با وي داشتم به خاطر شجاعت رئيس جمهور کشورمان در مقابله با موضع خصمانه آمريکا ابراز خرسندي مي‌کرد.

نماينده مردم بابل در مجلس در ادامه سخنان خود با تأکيد بر اينکه دولت در وضعيت و شرايط فعلي نيازمند اختيارات بيش‌تري در جريان مديريت اقتصاد کشور است، گفت: مجلس آمادگي دارد تا قوانين مربوطه را در اين خصوص به تصويب برساند.

وي تأکيد کرد: بايد با اخلال‌گران بازار ارز و اقتصاد که براي مردم ايجاد مشکل کرده‌اند به شدت و قاطعيت برخورد شود و در خصوص اقدامات انجام شده نيز به مردم از طريق‌ رسانه‌ها اطلاع رساني‌هاي لازم را انجام داد و به ياري خداوند سبحان با حسن تدبير مشکلات به زودي برطرف شود.

ناصري با خرسندي از برگزاري نشست ميان نمايندگان و رئيس جمهور گفت: هر ديدي بازديدي هم دارد و انشاءلله رئيس جمهور هم به مجلس بيايند.* تعامل و ارتباط بيشتر دولت با نمايندگان مجلس راهگشاست

جواد کريمي قدوسي نماينده مردم مشهد در مجلس از ديگر سخنرانان حاضر در جلسه با اشاره به تفکرات و خطي‌ومشي جريان اصول‌گرايي، گفت: از ثمرات حاکم شدن تفکر اصول‌گرايي به هم ريختن بساط باند و باندبازي در کشور بود به طوري‌که برخي هدف‌شان زير سوال‌ بردن دستاوردهاي انقلاب اسلامي است که با درايت‌ها و هدايت‌هاي رهبري فرزانه انقلاب اسلامي به دست آمده‌اند.

وي در اين نشست با تأکيد بر اينکه اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها از کارهاي بزرگي است، تصريح کرد: بسياري در صدد هستند تا دستاوردهاي خوبي که از ايستادگي مقابل زورگويان جهاني حاصل شده را ناچيز نشان دهند؛ در دولت‌هاي قبلي با ژست سازش چيزي عايد نظام نشد.

کريمي قدوسي خطاب به احمدي نژاد تأکيد کرد: شما ثابت کرده‌ايد که مي‌توان تهديدها را تبديل به فرصت کرد و اين توان هنوز در دولت شما هست.

وي همچنين در اين جلسه از وزراي اقتصادي دولت بابت حضور در مجلس و کميسيون‌هاي تخصصي براي پاسخ به سوالات نمايندگان تشکر و قدرداني کرد.

نماينده مردم مشهد با اشاره به طرح سؤال از رئيس جمهور در مجلس شوراي اسلامي، خاطرنشان کرد: قطعا جلسه سوال از رئيس جمهور نقطه عطفي براي انسجام ملي و روشن‌ شدن زواياي پنهان خدمات ارزنده خواهد بود به طوري‌که دشمنان همانند گذشته مأيوس خواهند ماند.

وي در ادامه سخنانش در اين نشست، بيان کرد: رئيس جمهوري بايد با تعامل و ارتباط بيش‌تر ميان خود و نمايندگان مجلس عمق بيش‌تري به اين سطح از تعامل و ارتباط بخشد.* مردم را از اقدامات و برنامه‌ها مطلع کنيد

سيد مهدي هاشمي نماينده مردم تهران نيز در اين نشست با ابراز خرسندي از فضاي صميمانه حاکم بر جلسه، تصريح کرد: در فضايي که بر اين جلسه حاکم است براحتي مي‌توان درد و دل کرده و حرف‌ها را شنيد.

وي گفت: بايد ضعف در اطلاع رساني و ارتباط با مردم را جبران کنيم به طوريکه براي صحبت با مردم بيش‌ از گذشته وقت بگذاريد؛ نمايندگان مجلس به سبب ارتباط بيش‌تر با مردم، اطلاع بيش‌تري از مشکلات آنان دارند.

هاشمي با اشاره به مشکلات اخير از جمله نابساماني‌هاي ارزي و گراني‌ها خطاب به رئيس جمهور، تأکيد کرد: براي شما سخت نيست که براي همه مشکلات مردم از جمله افزايش بي‌رويه قيمت‌ها، کاهش درآمدها، مسائل مربوط به اشتغال تدبير کرده و اقدام عاجل انجام دهيد.

وي ادامه داد: مردم را از تدابيري که تاکنون در خصوص مسائل و مشکلاتشان اتخاذ کرده‌ايد آگاه کنيد؛ مردم اگر از برنامه‌ها و کارها مطلع شوند همگي با استقامت بيش‌تري در صحنه حضور يافته و به کمک دولت مي‌شتابند.

اين نماينده مردم تهران با ذکر خاطره‌اي از ديدار با مردم، گفت: چند روز پيش که با جمعي از مردم ديدار داشتم، گفتند که مسئولين تدابيري خوب و برنامه‌ريزي‌هاي صحيحي انجام دهند قطعا به هر قيمتي شده تا پاي جان براي انقلاب و نظام ايستادگي مي‌کنيم.

محمود احمدي‌نژاد در اين نشست پس از استماع سخنان نمايندگان مجلس شوراي در ابتداي سخنان خود با اشاره به واقعه عظيم عاشورا گفت: عاشورا متعلق به همه بشريت است و هنرنمايي خداوند را در آن مي‌بينيم.* سؤال از رئيس جمهور حق نمايندگان مجلس است

وي با اشاره به اينکه در اين جلسه راجع به «طرح سؤال از رئيس جمهور» سخني نمي‌گويم، گفت: سؤال حق قانوني نمايندگان است و مي‌آيم و پاسخ نيز مي‌دهم.

رئيس جمهوري اسلامي کشورمان در خصوص مشکلات اخير، افزود: دشمن خارجي آمده تا از راه تحريم کشور را تحت فشار قرار دهد ولي دشمنان بايد بدانند که اين تحريم ها را تبديل به فرصت خواهيم کرد؛ دشمن آمده تا جلوي صادرات نفت ايران را بگيرد ولي از اين جهت هم شکست مي‌خورد.

وي ادامه داد: بانک مرکزي ما را تحريم‌ کرده‌اند ولي ما راه‌کارهاي خنثي‌سازي آن را در اختيار داريم؛ ما در مسئله تحريم‌هاي اعمال شده عليه کشورمان دو راه بيش‌تر نداريم يا اينکه تسليم دشمنان شويم و يا اينکه استقامت کنيم که بايد مؤکدا بگويم که ما فرزند عاشوراييم و فرزند عاشورا هرگز تسليم نمي‌شود.* استقامت و همدلي تنها راه برون رفت از شرايط فعلي است

احمدي نژاد خاطرنشان کرد: ما يقين داريم پيروزي از آن ماست؛ بايد بايستيم و تدبير کنيم و به سلامت اين مرحله از ترفندهاي دشمنان را پشت سر بگذاريم.

وي با تأکيد بر لزوم بي‌اثر سازي تحريم‌ها از طريق استقامت، گفت: تحريم‌ها را بايد به فرصت تبديل کنيم که تحريم‌هاي اقتصادي در ادامه آن بي‌اثر شود.

رئيس جمهوري کشورمان در ادامه اين نشست، افزود: همه بايد به محور اجرايي نظام که دولت است، کمک کنيم؛ برخي طرح‌هاي دوفوريتي مجلس محدوديت‌هايي به وجود آورده که بايد در آن دقت شود.

وي افزود: مقام معظم رهبري رهنمودهايي در خصوص بي‌اثرسازي و خنثي‌سازي تحريم‌ها ارائه فرمودند و من هم گفتم چشم و به آن نيز عمل کرديم؛ من اطمينان دارم با همدلي مي‌توانيم از تحريم‌ها عبور کنيم.

احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: من يقين دارم بسياري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دلسوزند و هم عقيده با هم هستيم؛ دولت شبانه‌روز تلاش مي‌کند تا مشکلات اقتصادي که برخي از علل آن داخلي است را برطرف کند.* منابعي که صرف کارهاي غيرتوليدي شدند را به بانک‌ها بر مي‌گردانم

وي با اشاره به اين مشکلات و چگونگي برطرف کردن اين مشکلات توضيح داد: برخي افراد وام‌هاي کلاني از بانک‌ها دريافت کردند و درصد بسياري از آن را در بخش غير توليد بکار گرفتند و دولت برنامه‌ريزي کرده تا اين منابع را برگرداند.

رئيس جمهوري با بيان اينکه بخش توليد مخصوصا کشاورزي را کمک مي‌کنيم، گفت: برخي افراد براي بازپرداخت تسهيلات مهلت خواسته‌اند بنابراين ْآنچه که در بخش توليدي به کار گرفته شده حمايت و کمک مي‌کنيم اما آن بخش از منابع که صرف دلال‌بازي و اقدامات سوداگرايانه در بازار شده را به بانک‌ها برمي‌گردانيم.

وي ادامه داد: نکته بعدي اينست که اضافه برداشت نقدي بانک‌هاي عامل از بانک مرکزي را برگردانيم تا ميزان نقدينگي نيز کنترل شود.

احمدي‌نژاد با تأکيد دوباره بر اينکه دلال‌‌هايي که در بازار اختلال ايجاد کرده‌اند را از صحنه اقتصاد بيرون‌ مي‌کنيم، گفت: دشمن سنگي را به نام تحريم در چاه انداخته و ما طوري اين سنگ را از چاه خارج مي‌کنيم که چاه آب بيش‌تري هم بدهد و داغي بر دل دشمن مي‌گذاريم تا ساليان سال از ياد نبرد.* دولت تحت نظر ولايت فقيه عمل مي‌کند

وي خاطرنشان کرد: دولت عالمانه و مدبرانه عمل مي‌کند و جلسات مختلفي هم برگزار کرده و تدابير خوبي در نظر دارد؛ مردم به آينده اميدوار باشند؛ دولت تحت نظر ولايت فقيه عمل خواهد کرد و کساني‌که به ولايت فقيه معتقدند از آن حمايت مي‌کنند.

رئيس جمهوري کشورمان در ادامه سخنان خود با بيان اينکه «من از غافله شهدا 30 سال عقب مانده‌ام»، گفت: ما همه بچه‌هاي انقلاب هستيم و همه چيز ما مال انقلاب است؛ انتخابات آينده در پيش است و نبايد براي قدرت يافتن باندبازي کرد.

احمدي نژاد افزود: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي برادران و خواهران ما هستند؛ ما بازوي کارشناسي يکديگر هستيم، مگر مي‌شود بدون همکاري يکديگر کاري براي مردم انجام داد.

وي با تأکيد بر اينکه همکاري‌ها اگر زياد شود بزودي مشکلات مردم برطرف مي‌شود، گفت: به ياري خدا مشکلات مردم به زودي حل خواهد شد؛ ما هنگامي که مردم مشکلي دارند بايد در کنار آن‌ها باشيم.* به زودي ملت بزرگ ايران خوشحال مي‌شوند

رئيس جمهوري کشورمان با بيان اينکه اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها يک افتخار بين‌المللي است به تأثير برگزاري نشست‌ ميان قوا پرداخت و گفت: وقتي جلساتي با نمايندگان مجلس داريم و بر سر موضوعي توافق مي‌کنيم انتظار داريم بعد هم کمک کنند و بر همان نظري که توافق کرديم تأکيد بورزند.

وي افزود: انشاءلله به زودي برنامه‌هاي خوبي که نتايج آن موجب خوشحالي ملت بزرگ ايران مي‌شود را اعلام مي‌کنيم؛ من خيالم از آينده راحت است.

احمدي‌نژاد با بيان اينکه همه چيز به نفع انقلاب اسلامي به جلو مي‌رود، تأکيد کرد: به خدا قسم هر کس به غير از خدا چنگ زند خداوند از همان کانال او را مي‌زند.

به گزارش خبرگزاري فارس در پايان اين نشست نمايندگان مجلس شوراي اسلامي پيشنهاد کردند تا اين جلسات و نشست‌ها تدام يابد و هر ماه يک‌بار تکرار شود که با استقبال احمدي‌نژاد قرار گرفت

نظر شما
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: