سايت جيم يک ماهه شد، بخش‌هاي مختلف آن را مي‌شناسيد؟
هر هفته با جيم هر لحظه با jeem.ir
جيم - مورخ پنج‌شنبه 1391/08/11 شماره انتشار 18258

خيلي زياد بود اين 5 سال و 9 ماه و 12 روزي که جيم در کنار شما بود ولي شما در کنارش کمتر بوديد. آن 5 شنبه‌اي را که جيم وسط روزنامه خراسان آمد در‌ خانه‌‌مان را همه به ياد داريم. از همان روز، جيم شد رفيق جديد خيلي‌ها، رفيقي که هر پنج‌شنبه سروکله‌اش پيدا مي‌شد. رفيقي که خيلي زود بيشتر از سن‌اش بزرگ شد، آن‌قدر بزرگ که جشن گرفت و خيلي‌ها را چشم انتظار سايتي گذاشت که قرار بود بين او و خوانندگانش ارتباط برقرار کند. اين بخش جديد جيم جنسش مجازي و اخلاقش تعاملي است! اگر دوست داريد سايت جيم را بيشتر بشناسيد تا پايان اين مطلب از پاي گيرنده‌ها تکان نخوريد!

انجمن

جيم/ انجمن جيم مجموعه‌اي از مباحث اجتماعي، فرهنگي، ورزشي و سرگرمي است. يک نوع تالار گفتمان است. جايي که مي‌توانيد حرف‌هاي مگوي دل‌تان را به بحث بگذاريد؛ حرف‌هايي که هميشه بييييييييب بوده و برخلاف اهميت‌شان، دغدغه رسانه‌هاي ديگر نبوده و نيست. موضوعات را شما هم مي‌توانيد پيشنهاد کنيد، کافي است از داخل پروفايل کاربري‌تان، در قسمت پيام‌ها، موضوع مورد نظر را ارسال کنيد، يک راست مي‌رود در انجمن جيم. فقط دقت کنيد و يک راست نرويد سراغ آن نوع موضوعات، منظورم موضوعات خيلي بيب‌دار است که کل مطلب مي‌شود بيب خالي!

تخته

سياه/ تخته سياه تابلوي اعلانات سايت است. البته تخته سياه سايت مثل همه تخته سياه‌هاي ديگر سبز است! آنجا را اصلا درست کرده‌ايم که در آن درد دل کنيد و انرژي‌هايتان خالي شود تا نرويد معتاد شويد! آنجا هر کسي هر چه دلش تنگ‌تر باشد بيشتر مي‌نويسد. البته از همين تريبون اعلام مي‌کنيم که جنبه داشته باشيد و مثل بعضي‌ها هميشه پاي تخته نباشيد، يک مقدار هم براي بقيه جا بگذاريد که اگر دلشان تنگ شد بتوانند چيزي بنويسند.

روزمره‌

آنلاين/ ستون محبوب همه جيمي‌ها در سايت جيم هم موجود است. هر چند روز يکبار به‌روز مي‌شود و مهم‌ترين کاربردش اين است که شما مي‌توانيد وبلاگ خودتان را آنجا معرفي ‌کنيد و از صاحب روزمره آنلاين (خانم رضاپور) بخواهيد که وبلاگ شما را معرفي کند! فقط توجه داشته باشيد که به جاي نشاني وبلاگ، نشاني ايمل‌تان را ارسال نکنيد چون ايشان فشار خون‌شان بالا مي‌رود و کار دستمان مي‌دهند. توجه، توجه: نشاني ايميل با نشاني وبلاگ فرق دارد!

سوژه‌ها/

پيشنهاد از شما، ترکاندن از ما! در اين بخش مي‌توانيد سوژه پيشنهادي خودتان را با توضيحات کوتاهي براي ما ارسال کنيد. همچنين مي‌توانيد با فشردن دکمه‌هاي موافق و مخالف (کار محتوايي!) در مورد بقيه سوژه‌ها نظرتان را اعلام کنيد. ما از اين سوژه‌ها همواره در سايت و گاهي هم در جيم استفاده مي‌کنيم. چون ما خيلي شما را دوست داريم و در عين حال بامرام هم هستيم، قرار است اسم شما را هم به عنوان پيشنهاددهنده سوژه آن بالاي صفحه چاپ کنيم تا کلي معروف شويد! فقط يادتان نرود وقتي سوژه پيشنهاد مي‌کنيد حتما در سايت عضو شده باشيد تا معلوم باشد چه کسي سوژه را پيشنهاد مي‌کند.

جيمي

شويد!/ جيمي شدن مراحل سختي دارد، يک چيزي شبيه پر کردن فرم ثبت‌نام براي شرکت در کنکور است! البته جيمي‌ها از پس اين کار بر مي‌آيند و تمامي اطلاعات را با صبر و حوصله پر‌ مي‌کنند؛ اطلاعاتي که در اين صفحه از شما خواسته مي‌شود بعدها به دردمان مي‌خورد، به درد ما هم بخورد يعني يک وقتي به درد شما هم مي‌خورد. بعد از تکميل فرم روي دکمه ارسال کليک کنيد، بعدش به ايميل‌تان برويد و نام کاربري‌تان را فعال کنيد. بدين سان تبديل به يک موجود جيمي مي‌شويد. تاکنون دانشمندان نتوانسته‌اند در مورد تغييراتي که جيمي‌شدن بر انسان مي‌گذارد نظر قطعي بدهند!

پنجره/

روي هر کدام از اين 18 گزينه بالا کليک کنيد به يک صفحه جديد مي‌رويد ، اين صفحه جديد 3 قسمت دارد. آن بالا که مطالب جيم کاغذي است که هر پنجشنبه چاپ مي‌شود و مي‌توانيد روي آن‌ها کليک کنيد، کل مطلب را بخوانيد و راحت‌تر از هميشه در مورد آن اظهارنظر کرده و حتي نويسنده را مورد عنايت قرار دهيد! اين پايين هم 2 ستون مطلب داريم که يک ديوار مجازي بين‌‌شان کشيده‌ايم. سمت راستي‌ يادداشت نويسنده‌هاي جيم است. آن طرفي‌ها هم نوشته‌هاي شما کاربران جان است که براي ما مي‌فرستيد. نوشته‌هاي شما که به دست‌مان مي‌رسد يا خودتان مي‌نويسيد که به کدام بخش جيم (يعني که به کدام صفحه و سرويس) مربوط مي‌شود يا ما خودمان تشخيص مي‌دهيم ديگر!

جيم

من!/ اين همان منو (پروفايل) کاربري است! پس از وارد کردن نام کاربري و رمز عبور مبارک‌تان وارد اين قسمت مي‌شويد. اينجا خانه کوچک شما در سايت جيم است. مي توانيد اطلاعات‌تان را ويرايش کنيد، اگر هم کارمان داشتيد به ما پيام بدهيد. البته ما هم به شما پيام مي‌دهيم و تحويل‌تان مي‌گيريم. از اينجا مي‌توانيد براي‌مان متن، عکس و کليپ ارسال کنيد تا به‌نام خودتان روي سايت قرار بدهيم. در ضمن با اين ارسال‌ها امتياز جيمي‌تان هم زياد مي‌شود. اگر مطلب‌تان حسابي گرفت و ملت از آن استقبال کردند مي‌رود در برگزيده‌هاي سايت که هر چند وقت يک‌بار در صفحه‌ي 15 جيم چاپ‌شان مي‌کنيم. مثلا براي نمونه همين هفته يک نگاهي به صفحه 15 بيندازيد...

آرشيو/

اگر يک شماره از جيم را مي‌خواستيد اما ناياب بود! اگر بچه خراسان و اين دوروبرها نيستيد اما عاشق سينه‌چاک جيم تشريف داريد! اگر در يکي از شماره‌هاي جيم پيامک‌تان چاپ شد و شما خواستيد براي درآمدن چشم رفقا و فک و فاميل چند صد نسخه از جيم تهيه کنيد! در سايت جيم يک آرشيو تر و تميز از نوع PDF، از 100 شماره‌ گذشته جيم را براي‌تان گذاشته‌ايم تا جيم الکترونيکي را دانلود کنيد. موقع دانلود دستکش دست‌تان کنيد تا برق جيم الکترونيکي شما را نگيرد!

نظر سنجي/

چون اين‌جا سايت شما خوانندگان جان است؛ نظرات شما مهم‌ترين تأثير را بر روند کاري ما دارند. براي سنجش اين نظرات هم چه‌ کاري بهتر از نظرسنجي؟ تنها با فشردن يک دکمه نظر شما سنجش مي‌شود، به همين سادگي، به همين خوشمزگي. البته ما شکل نظر سنجي‌هاي‌مان يکمي با بقيه سايت‌ها فرق دارد، به طور مثال گزينه «فکر مي‌کنيد آپولو هوا کرديد؟!» يعني «بد نيست!». يا «ايرادهايي دارد ولي قابل تحمله» يعني «خوب است!». بنابراين در نظر سنجي‌هاي جيم با دقت روي گزينه مورد نظر کليک کنيد.

جيم روزنما/

يک تقويم از نوع جوانانه است، جيم روز‌نما نه تنها به شما تاريخ تولد کوزت، پروفسور بالتازار و گربه نره را نشان مي‌دهد بلکه به اين نيز بسنده نکرده مثلا ساعت بازي پرسپوليس- مس کرمان را نيز اطلاع‌رساني مي‌کند! اين تقويم جادويي مثل يک موتور جستجو بين صفحات تاريخ مي‌گردد و دستچيني از بهترين‌ها را براي‌تان نمايش مي‌دهد.

حرف

ما/ يعني اينجا ما تنهايي حرف مي‌زنيم شما هم مثل بچه‌هاي خوب گوش مي‌کنيد! دريچه ارتباطي بچه‌هاي سايت با خوانندگانشان اين ستون است.

مهمان ويژه/

سايت جيم براي حال دادن به شما، هر چند وقت يک‌بار شخصيتي را که شما دوستش داريد يا از وي متنفريد (!) را به سايت دعوت مي‌کند. شما هم مي‌توانيد در ستون مهمان ويژه سؤالات و ابهامات خودتان را از آن شخصيت معروف بپرسيد. فقط توجه داشته باشيد که از ايشان درباره نحوه معروف شدن سؤال نکنيد زيرا وي شما را به زمين خاکي محله‌اش ارجاع مي‌دهد.

چند

رسانه‌اي/ کليپ‌دوني سايت جيم اينجاست، همه نوع کليپي را البته پس از اعمال قانون نمايش مي‌دهد! اگر سوژه جالبي را فيلم‌برداري کرديد حتما آن را براي ما بفرستيد. براي ارسال فيلم هم يا از پروفايل کاربري استفاده کنيد يا براي اطمينان بيشتر آن را به ايميل سايت بفرستيد تا به نام خودتان منتشر شود. در ضمن فايل‌هاي صوتي هم قابليت نمايش دارند!امتياز كاربران:
امتياز بدهيد:
نظرات
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: