سبک‌زندگ
روش‌هاي رنگ‌کردن تخم مرغ
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1388/12/25 شماره انتشار 17511

1 - اين روش مال آدم‌هايي است که هم نقاشي خوب و هم حال و حوصله دارند. با ماژيک ضدآب طرح مورد نظر را روي تخم‌مرغ نقاشي و بعد طبق ميل و سليقه با آبرنگ يا ماژيک رنگ‌آميزي کنيد. رنگ که خشک شد از فاصله ۲۰ سانتي‌متري اسپري لاک مو روي تخم‌مرغ بپاشيد.

۲- اين روش مخصوص آدم‌هاي کم‌حوصله با خلاقيت متوسط و در عين حال کمي هم کثيف‌کاري دارد. تخم مرغ را با رنگ مخصوص يک دست رنگ‌آميزي کنيد . بعد توي يک بشقاب ماسه يا اکليل بريزيد. با چسب مايع روي تخم‌مرغ نقطه يا خط بکشيد و تخم‌مرغ را توي ماسه يا اکليل بغلتانيد.

۳- با چسباندن مواد مختلف روي تخم‌مرغ مي‌شود راحت تزيينش کرد. به عنوان مثال از کاغذ کشي رنگي چند نوار با پهناي متفاوت ببريد و در چند لايه روي تخم‌مرغ بچسبانيد.

تخم‌مرغ را يک‌دست رنگ کنيد و بعد طبق سليقه خودتان رويش پولک و منجوق بچسبانيد. دقت و حوصله مي‌خواهد اما در واقع آسان و زيباست.

اگر يک روبان و نوارمغزي اضافه داريد در صورتي که مچاله است اتو کنيد تا صاف بشود و روي تخم‌مرغ رنگ‌شده بچسبانيد. اگر روميزي گلدار توري کهنه و به‌دردنخور داريد دور نيندازيد! گل‌هايش را با قيچي به دقت جدا کنيد و روي تخم‌مرغ رنگ‌شده بچسبانيد.يک تخم‌مرغ را يک دست رنگ کنيد و بعد پوستش را خرد کنيد. تخم‌مرغ دوم را با رنگ متفاوتي رنگ کنيد و وقتي خشک شد، خرده‌هاي پوست تخم‌مرغ اولي را به دلخواه رويش بچسبانيد. چسب که خشک شد اسپري براق کننده روي تخم‌مرغ بپاشيد.اين روش آسان اما کمي وقت و دقت مي‌خواهد. تخم مرغ را يکدست رنگ کنيد و بگذاريد خشک بشود‌، يا سفيد بگذاريد. يک شمع روشن کنيد و با قطره‌هاي موم مايع روي تخم‌مرغ به سليقه خودتان نقطه بگذاريد و خط بيندازيد و يا طرح‌هاي انتزاعي ايجاد کنيد. تخم مرغ را با يک رنگ متفاوت دوباره رنگ کنيد (ترجيحا تيره‌تر از رنگ اولي. اگر رنگ دوم خيلي متفاوته، مثلا اگه اولي زرده و دومي آبي و مخلوط شدنشان باعث مي‌شود که رنگ سبز به دست بياد، اما شما آبي مي‌خواهيد، بهتره تخم‌مرغ را چند دقيقه در آب و سرکه بگذاريد تا رنگ اول پاک شود). خشک که شد، با فندک با دقت و احتياط لکه‌هاي شمع را آب کنيد (مواظب باشيد که تخم‌مرغ سياه نشه). موم‌هاي آب‌شده را با دستمال تميز کنيد. و در نهايت روي آن را اسپري براق کننده بپاشيد.براي رنگ‌کردن تخم مرغ روش‌هاي بسيار زيادي وجود داردکه ما در اين‌جا به چند تاي آن‌ها اشاره کرديم. شهره گوهريانامتياز كاربران:
امتياز بدهيد:
نظرات
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: