شهروند الکترونيک
سامانه مشاهده سوابق بيمه‌اي
بايت - مورخ چهارشنبه 1392/01/28 شماره انتشار 18380

يکي از رويدادهايي که همواره با فرا رسيدن سال جديد در محيط‌هاي کاري خبرساز مي‌شود موضوع ميزان افزايش حقوق بيمه شدگان است.

بر اساس آن چه که در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان تامين اجتماعي کشور به نشاني

www.tamin.ir

درج شده است حقوق تمامي بازنشستگان و مستمري بگيران اين سازمان از امسال 25 درصد افزايش يافته است.

همچنين طبق تصميمات اتخاذ شده در آخرين جلسه شوراي عالي کار کشور، ميزان افزايش حقوق کارگران نيز 25 درصد بوده که پايه حقوقي آن‌ها را به 478 هزار و 125 تومان مي‌رساند.

بـه اين ترتيب کارفرمايان موظف‌اند در هر ماه بر اساس اين پايه حقوقي جديد، حق بيمـه کارگران را به سازمان تامين اجتماعي بپردازند تا در سوابق بيمه‌اي افراد ثبت شـود.

تجربه‌هـاي سال‌هاي گذشته نشان مي‌دهد که متاسفانه ناآگاهي برخي کارگران از واريز شدن يا نشدن حق بيمه ماهانه آن‌ها با بروز مشکلاتي براي اين عزيزان همراه بوده است.

در اين هفته تصميم گرفتيم تا با معرفي سامانه اينترنتي مشاهده سوابق بيمه‌اي تلاش کنيم تا گوشه‌اي از مشکلات کارگران زحمت‌کش را برطرف سازيم. با استفاده از اين سرويس کارگران عزيز مي‌توانند سوابق بيمه‌اي خود را که نشان‌دهنده ميزان حق بيمه پرداخت شده در ماه‌هاي قبل است، مشاهده کرده و در صورت مغايرت با آن چه به آن‌ها اعلام شده است، موضوع را پيگيري کنند. البته به خاطر داشته باشيد که ثبت حق بيمه ماهانه پرداخت شده در اين سامانه کمي با تاخير نسبت به زمان پرداخت درج مي‌شود.

مروري بر سوابق

با در نظر گرفتن توضيحات ارائه شده مي‌توانيد به سامانه

http://savabegh.sso.ir

مراجعه کنيد. اطلاعات مورد نياز براي ورود به پرونده الکترونيکي شما شامل کد ملي، شماره بيمه و شماره سريال شناسنامه مي‌شود.

با وارد کردن اين داده‌ها در پايگاه فوق پرونده بيمه‌اي و سوابق پرداختي آن به شما نمايش داده خواهد شد و شما مي‌توانيد به بررسي صحت و سقم اطلاعات موجود در آن بپردازيد.امتياز كاربران:
امتياز بدهيد:
نظرات
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: