شهروند الکترونيک
سامانه جامع کارگزاران حج و زيارت
بايت - مورخ چهارشنبه 1391/05/25 شماره انتشار 18194

سفر به خانه خدا، آرزويي است که در دل همه ايرانيان وجود دارد. آرزويي که به دليل خيل عظيم متقاضيان، مشتاقان اعزام را سال‌ها در انتظار مي‌گذارد.

معمولا تمامي عاشقان زيارت بيت‌ا... الحرام و عتبات عاليات با ثبت‌نام در کاروان‌هاي حج و زيارت که از سوي سازمان حج و زيارت کشور تعيين و معرفي مي‌شوند، براي اعزام به اماکن متبرکه ثبت‌نام مي‌کنند. مناسب ديديم که در اين هفتـه به معرفي چند پايگاه اينترنتي در ايـن حـوزه بپردازيم. ابتدا به سامانه جامـع کارگزاران حج و زيـارت سري مي‌زنيـم و پـس از آن سايت سازمان حج و زيـارت جمهـوري اسلامي ايران را بـه شمـا عزيزان معرفي مي‌کنيم.

سامانه کارگزاران

آن چه در سامانه کارگزاران حج و زيارت براي کارگزاران عزيز قابل استفاده است، مشاهده دستورالعمل‌ها، ضوابط و شرايط انتخاب عوامل اجرايي کاروان‌هاي حج است. اين دستورالعمل مشخص مي‌کند که کارگزاران مي‌توانند از چه افرادي به عنوان عوامل اجرايي کاروان‌هاي خود استفاده کنند. شرح وظايف عوامل اجرايي حج تمتع، منابع آموزشي کارگزاران و دستورالعمل‌ها و شرح وظايف عوامل اجرايي حج عمره و اطلاع‌رساني درباره آزمون‌هاي مرتبط در حوزه کاروان‌ها در اين سامانه درج شده است. براي مشاهده اين اطلاعات مي‌توانيد به آدرس اينترنتي

www.kargozaran.haj.ir

مراجعه کنيد.

سازمان حج و زيارت

اما در سايت سازمان حج و زيات جمهوري اسلامي ايران به نشاني

www.haj.ir

خدماتي همچون ثبت‌نام اينترنتي حج تمتع، حج مفرده و عتبات عاليات انجام مي‌شود و متقاضيان اين امر مي‌توانند با توجه به اعلاميه‌ها و فراخوان سازمان که توسط رسانه‌هاي عمومي منتشر مي‌شود، جهت ثبت‌نام به اين پايگاه اينترنتي مراجعه کنند. البته پايگاه خبري اين سازمان به نشاني www.hajnews.ir نيز مي‌تواند انتخاب مناسبي براي اطلاع از آخرين اخبار و اطلاعيه‌هاي سازمان حج و زيارت باشد. در اين پايگاه خبري مي‌توانيد خبرهاي مربوط به حج تمتع، حج عمره، عتبات عاليات عراق و عتبات عاليه سوريه را به صورت مجزا و با کليک روي لينک مربوط به هر يک از آن‌ها مشاهده کنيد.امتياز كاربران:
امتياز بدهيد:
نظرات
نام:
ايميل:
نظر:
كد امنيتي
کد مشخص نیست


كد امنيتي: